banner20

banner13
22 Eylül 2019 Pazar

Ünsal Ban: Merkez Bankası Ekonomik İstikrara Zarar Veriyor!

Dünya Ekonomik ve Stratejik Araştırmalar Vakfı (DESAV) Başkanı Prof. Dr. Ünsal Ban, Merkez Bankası'na yönelik eleştirilerine devam ederken, “AK Parti iktidarında, ekonomik istikrar sağlanmıştır” dedi. Ban, “Yüksek faiz, üretimi engelleyen en önemli unsurdur. 12 senelik AK Parti iktidarında ekonomik istikrar sağlanmış, devlet-millet kaynaşması ve b

21 Temmuz 2014 Pazartesi 15:43
Ünsal Ban: Merkez Bankası Ekonomik İstikrara Zarar Veriyor!
Ankara’da katıldığı bir programda ekonomik gelişmeleri değerlendiren Ekonomi Profesörü Ünsal Ban, “Yüksek faiz, üretimi engelleyen en önemli unsurdur. 12 senelik AK Parti iktidarında ekonomik istikrar sağlanmış, devlet-millet kaynaşması ve barışı yakalanmıştır. Merkez Bankası, yüksek faiz politikasından derhal vazgeçmelidir” dedi.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü ve Dünya Ekonomik ve Stratejik Araştırmalar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ünsal Ban Merkez Bankası’nı sert bir dille uyarırken, “Merkez Bankası, hafta içinde gerçekleşen Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında 50 baz puanlık sınırlı bir indirime giderek politika faiz oranını %8,25 seviyesine indirdi. Kepçeyle alıp kaşık ile veren Merkez Bankası elini yine taşın altına koymadı. Söylemekten yorulduk; Yüksek faiz ülkemizin ve milletimizin üzerine fazladan yük bindirmek, ülkemizin üretim potansiyeline köstek olmak anlamına gelmektedir. Politika faizinde olması gereken %4,5-5,0 seviyeleridir. Bunun üzeri ziyandır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır” diye konuştu.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV
banner17