banner20

banner13
23 Eylül 2019 Pazartesi

THK Üniversitesi'nde 'havalı tanıtım günleri'

Türkiye'nin ve bölgenin ilk havacılık ve uzay bilimleri üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban tüm uçmayı seven ve merak eden vatandaşları 8-30 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkkuşu Kampüsü'nde düzenlenecek olan Tanıtım Günleri'ne davet etti.

16 Temmuz 2013 Salı 16:13
THK Üniversitesi'nde 'havalı tanıtım günleri'
Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektör'ü Prof. Dr. Ünsal Ban: "Biz 2 yıl önce kurulduk bu yıl İzmir MYO'da okuyan öğrencilerimiz mezun oldu. Mezun olur olmaz da tüm yüzde 99'u iş buldu. Diğer yüzde 1'i de henüz çalışmayı düşünmeyen öğrencilerimizden oluşuyor. Havacılık sektöründe yüzde 6.5'lik büyüme var. THY Genel Müdürü'de havacılık bölümünden mezun olacak tüm öğrencilere talibiz dedi. Bu yüzden iş bulma sıkıntısı yok." dedi.
 
MEZUN OLAN İŞSİZ KALMIYOR
 
Prof. Dr. Ban: "Bizden mezun olan ve başarılı öğrencilerimizin işsiz kalma ihtimali yok. 2030 yılına kadar Havacılık ve Uzay Bilimleri mezunu olan öğrencilerin işsiz kalma ihtimali yok!" dedi.
 
Ünsal Ban:" Biz vakıf üniversitesiyiz ama öğrencilşerimizin yüzde 66'sı burslu olarak okutuyoruz. Amacımız yüzde 100'e çıkmak. Şehit ve Gazi çocuklarını ise ücretsiz okutuyoruz. Türk Hava Kurumu bu vatanın kurumudur ve bu bilinçle hareket etmektedir. Buna benzer farkı burslarımız da var." dedi.
 
Rektör Ünsal Ban sözlerini şöyle sürdürdü: "Türk Hava Kurumu'nun ürettiği ilk uçak 2014 yılında göklerde olacak. Türk milleti daha önce de uçak üretmiş ve yurt dışına satmıştır. 20 yıllık tecrübenin ardından "nerede kalmıştık" mantığı ile hareket ettik ve İnşallah 2014 yılında yerli uçağımızı uçurmuş olacağız."
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV
banner17